Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal beslenme danışmanlığı yurt içi ve yurt dışında birçok şirket tarafından çalışanların sağlık kalitesini arttırmak ve çalışma verimini yükseltmek için kullanılan bir eğitim hizmetidir. Bu eğitim programı içerisinde çalışanların ve yöneticilerin birebir veya seminerler yardımıyla sağlıklı beslenmeyi öğrenmesi ve bu alışkanlıkları sürdürmesini kapsamaktadır. Sağlıklı beslenme sporla birlikte harmanlandığı zaman çalışanların motivasyonlarını arttırırken aynı zamanda şirkete olan bağlılığı ve iş performansını pozitif yönde yükseltir.

Sağlıklı bireylerin bulunduğu bir firma hangi sektörde olduğu fark etmeksizin, kendini geliştirmek konusunda daha başarılı olmaktadır.

Böylece kurumsal danışmanlık hizmetiyle mikro düzeyde çalışanların sağlık ve mutluluğu yükselirken, makro düzeyde şirketin başarısı artmaktadır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Neden Önemlidir ?

  • Beynimiz alınan günlük toplam enerjinin yaklaşık %20’sini tek başına harcamaktadır. Bu nedenle sağlıksız besinlerin tüketimi veya yanlış diyet uygulamaları odaklanma sorunlarına ve unutkanlıklara neden olmaktadır.
  • Harvard Üniversitesi ‘yapılan bir araştırmanın sonucuna göre kötü beslenme verimliliği % 8 oranında düşürürken, dengeli bir diyet takip etmeyen bireyler, edenlere göre işte % 15 daha fazla devamsızlık yapıyor.
  • Tip 2 diyabet konusunda beslenme eğitimi alanların iş günü kaybının %64 oranın da azalığı, yeterlilik ve verimlilik konularında ise %87 oranında başarı elde edildiği belirtilmektedir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığının Şirketlere Pozitif Etkileri

  • Yanlış beslenme sebebiyle iş kalitesi düşük olan çalışanların beslenme eğitimi alarak hem iş hem de yaşam kalitesi yükselir.
  • Çalışanların ideal kilolarına ulaşmalarını sonucu özgüven kazanımı oluşur ve dolayısıyla motivasyon artışı görülür.
  • Şirketin çalışanlara sağladığı kurumsal beslenme desteği çalışanların şirkete olan bağlılığını yükseltir.
  • Doğru beslenme ile hastalıkların önüne geçilmesi sonucu iş günü kaybında azalma sağlanır.
  • Spor yapan çalışanların genellikle yaşadığı yorgunluk problemi çözülür.
  • Birlikte yapılan beslenme çalışmaları, çalışanların takım olma duygusunu geliştirir.

Randevu Almak İçin Formu Doldurabilir veya Telefon Numaralarımızdan Bize Ulaşabilirsiniz.