Devrim Bilek

Benim zayıflama hikayemin başlangıcı M bedenden XXL a geçerken özene bezene aldığım o pahalı kıyafetlerin içine giremez oluşumun bana nasıl mali külfet getirdiğini fark ettiğim noktada oldu.

Tam bu işler nasıl olur diye kafa yorarken canım arkadaşım İrem “diyetisyenden geliyorum tam kafamıza göre süper bir diyetisyen buldum, bizim ofisteki hafif şişman ? arkadaşı bildiğin manken yaptı’ diye konuya ortadan dalınca, kafa inceden bulandı.  Spor olayına da fena hakim deyince şöyle hafitten içim gıdıklandı ama yeme dürtümün benliğimi ele geçirip “ya arkadaş bunların hepsi aynı listeyi uygulamıyor mu? ne fark eder” deyince hafitten yatıştım. Ardından o ilahi ses bana sen al kardeşim numarayı demesi ile ağzımdan istemsiz “ver bakalım şu arkadaşın numarasını da belki bir randevu alırım’ dedim ve iyi ki de demişim.

Şaka maka ertesi gün aradım bas bariton bir ses ile randevulaştık vay arkadaş adam baya dinledi ne yersin? ne içersin? ne yaparsın? falan filan derken tartı olayı kilo 112 olmuş arkadaş ilk listeyi görünce ben bunları yersem 120 olur gelirim dedim ama içimden.

Atalar ne demiş “yemek bulursan ye dayak bulursan kaç” dedim başladım listedekilere uygulamaya.İlk sefer yediğim her şeyin fotoğrafını atıyorum onu öyle yeme, bunu böyle yeme falan derken 6 Eylül’de başlayan serüvende son olarak 84 kiloya 27 kilo yağ kaybederek sonuca gayet sağlıklı bir şeklide ulaştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.